WRZUć DO UBIKACJI. PO PIęCIU MINUTACH BęDZIE LśNIć JAK NOWA

Czyścisz toaletę regularnie, a i tak dostrzegasz na niej kamień i żółte zacieki? Okazuje się, że można temu zaradzić. Wystarczy sięgnąć po środek, który z założenia nie jest do niej przeznaczony. W dodatku bardzo możliwe, że masz go u siebie w domu.

Czyszczenie łazienki, a w szczególności ubikacji, to zadanie, które wymaga regularności. Nie wszyscy jednak lubią to robić. Ciągłe odkładanie tej czynności w czasie w dodatku nie sprzyja utrzymaniu jej w czystości. Właśnie dlatego warto zastosować proste, ale skuteczne metody, które znacznie przyspieszą i ułatwią dbanie o porządek w naszej toalecie.

Zadbaj o toaletę. Wystarczy znać prosty trik

Jeśli tradycyjne metody czyszczenia zawodzą, a w ubikacji wciąż można dostrzec kamień i żółte, nieestetyczne zacieki, przyda nam się dość nieoczywisty produkt, który zazwyczaj kupujemy w zupełnie innym celu. Jego składniki w mig pomogą nam się pozbyć zabrudzeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mowa tutaj o tabletce do zmywarki. W tym przypadku należy wrzucić ją do ubikacji i poczekać aż się rozpuści. Dla wzmocnienia efektu możemy zalać ją wrzątkiem, a po chwili wyczyścić toaletę za pomocą szczotki. Na sam koniec już tylko wystarczy spuścić wodę i gotowe. Efekt? Muszla będzie lśnić jak nowa.

Jeśli walczymy z silnymi zabrudzeniami, warto zostawić tabletkę w toalecie na kilka godzin, a nawet całą noc. Po upływie tego czasu musimy już tylko wykonać wcześniej wspomniane czynności, czyli dokładnie wyszorować muszlę i spuścić wodę.

Czytaj też: Pokrusz i wrzuć do toalety. Idź spać, a rano będzie jak nowa

Deska sedesowa nigdy nie była czystsza

Czyszcząc ubikację, trzeba także pamiętać o dokładnym usunięciu zabrudzeń z deski sedesowej. W tym celu możemy wykorzystać produkty, którą z chęcią wykorzystywały nawet nasze babcie - sodę oczyszczoną oraz ocet.

Pierwszym krokiem jest spryskanie deski octem i odczekanie około pół godziny. Jeśli plamy są bardziej intensywne, można bez obaw zostawić ocet nawet na kilka godzin. Następnie posypujemy plamy sodą i ponownie spryskujemy deskę octem. Na sam koniec wystarczy już tylko wszystko dokładnie wyczyścić, opłukać wodą i wytrzeć do sucha.

Czytaj też: Wlej do toalety na noc. Rano będzie lśnić jak w hotelu

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: [email protected]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Czytaj także:

Pokazała zdjęcie z liceum. Tak wyglądała, gdy zdawała maturę

Była twarzą "Wiadomości". Znajomi nie mogli uwierzyć

Już nie rozpoznaje bliskich. "Emocjonalne pożegnanie"

2024-06-11T10:44:43Z dg43tfdfdgfd