WYKąP W TYM STORCZYKA. ROśLINA BęDZIE UGINAć SIę OD KWIATóW

Storczyk, choć piękny, bywa trudny w uprawie. Nie każdemu udaje się utrzymać go przy życiu. Jeśli masz problem z uprawą storczyków, wypróbuj jeden z wymienionych w artykule sposobów. Storczyk zacznie kwitnąć obficie jak nigdy wcześniej.

Storczyki, zwane także orchideami w doniczce, to bardzo popularne kwiaty, które zachwycają kolorami i niezwykle intensywnym zapachem. Niestety, to bardzo wybredne kwiaty, których hodowla jest problematyczna nawet dla doświadczonych ogrodników. Mało kto wie, ale jest kilka patentów, które sprawiają, że storczyki kwitną jak szalone.

Czytaj także: Mało kto zna ten sposób. Kwiaty będą stać w wazonie przez wiele dni

Potraktuj tak storczyka. Będzie kwitł jak nigdy

Storczyki najlepiej czują się w ziemi o typowo kwaśnym odczynie, dlatego też dobrze jest zakwaszać ziemię tym niezwykłym kwiatom. Najlepszym sposobem jest przygotowanie tzw. kąpieli dla kwiatów. Jak ją przeprowadzić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W przypadku storczyków potrzebny ci będzie kwasek cytrynowy albo cytryna. Storczyka w osłonie umieść w wodzie z dodatkiem łyżeczki soku z cytryny albo kwasu cytrynowego. Kąpiel powinna trwać od 15 do 30 minut, w zależności od wielkości storczyka. Taki zabieg zakwasi ziemię w bezpieczny sposób, bez narażania wrażliwego systemu korzeniowego storczyków na przelanie. Zakwaszanie powinno odbywać się maksymalnie raz w miesiącu.

Poza zakwaszaniem dobrze jest nawozić storczyka — ale nie "pierwszym lepszym" nawozem. Musi być to specjalistyczny nawóz, przeznaczony specjalnie do storczyków bądź orchidei. Nawóz używany niezgodnie z przeznaczeniem, w przypadku orchidei, zrobi więcej szkody niż pożytku. Nawóz do storczyków powinien być używany stosunkowo często, bo aż 2-3 razy w tygodniu.

Czytaj także: Skrzydłokwiat marnieje? Wystarczy, że podlejesz go tą miksturą

Storczyki — co zrobić, aby pięknie kwitły?

Poza zakwaszaniem ziemi i jej regularnym nawożeniem równie ważne jest stanowisko, jakie zapewnisz storczykowi. Zimą dobrze jest trzymać kwiat na parapecie, w ciepłym miejscu. Latem kwiat nie powinien być wystawiany na bezpośrednią ekspozycję słoneczną, dlatego też trzeba przenieść go w bardziej zaciemnione miejsce. Poza tym dobrze jest zapewnić storczykom podpórki, które dostępne są w każdym sklepie ogrodniczym. Dzięki nim kwiaty będą pięły się w górę i równomiernie rozrastały.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Podlej tym storczyki. Będą uginać się od kwiatów

Podlewaj tym wywarem. Paprotki będą uginać się od liści

Tak przedłużysz życie ciętych kwiatów. Antidotum masz w łazience

2023-03-21T16:22:49Z dg43tfdfdgfd